Kontaktujte nás: info@mokromasopust.cz

Masopust 1989 - 1993 (1. až 5. ročník)

Masopust 1991

Datum konání: #

Zahajovací text: „Během průvodu od hasičárny ke kapličce nacvičí herci s muzikanty hudební čísla. Dorazí-li šťastně do zahrádky u svatého Václava, mohou ve tři odpoledne začít."

Představení se odehrávalo na pěti zastaveních: U kapličky / V Rumunské ulici / U Blažka / U školy / U Hasičárny. Hlavní část představení byla U kapličky. Na dalších zastaveních Vyvolávači přednesli úvod a pak se zpívala písnička s aktuálním tématem pro daná zastavení, ale na stejnou melodii (Na hranicích města německýho). Text těchto písniček napsal Jaroslav Rybka.

Masopust 1992

Datum konání: #

Než se vymotáme od hasičů ze dvora a než dojdem k valníku, na kterém se bude hrát, hraje kapela známý šlágr: Koruna, koruna, koruna dvacet.“

Představení se odehrávalo poprvé na valníku a během průvodu pak pokračovalo na několika zastaveních: U Spilků / V Madridské ulici / V Topolské u Valášků / U Zpožděnky / U Blažků - velitele hasičů / U Pumpy. Na jednotlivých zastaveních Vyvolávači přednesli úvodní verše a pak se zpívala písnička s aktuálním tématem pro daná zastavení, ale na stejnou melodii (Na hranicích města německýho). Text těchto písniček napsal Jaroslav Rybka.

Masopust 1993

Datum konání: #

Představení bylo uvedeno audio kazetou "Pro Masopust 93" (co na ní bylo ?). Zahajovala Opovědnice slovy:

"Zkouška mikrofonu, jedna, dvě, tři...
Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
Bože to je divněj svět!
Chudák beznohý na hrušku leze,
nedá pokoj až tam vleze.

Představení se odehrávalo na valníku. Během průvodu již nebyla žádná zasavení pouze na závěr
U Kapličky, kde zaznělo veršované poděkování a posteskuní:

"Já mám v oku slzičku!
Tak dobře, ještě chviličku.
Ještě chvíli hrajte,
jako hrušky zrajte."


 < ZPĚT

 

 

Masopustní spolek Mokropsy

Kdo jsme?

Jsme Masopustní spolek Mokropsy - dobrovolné sdružení lidí, kteří organizují Mokropeský masopust. Náš masopust má již více než třicetiletou tradici.

Spolek je zapsaný u Městského soudu v Praze, v oddílu L71226, IČO 07679874. Sídlo máme na adrese: Srbská 583, 252 28 Černošice.

Chcete nám pomoci?

Jako spolek dobrovolníků připravujeme náš masopust rádi a zdarma. Nicméně proto, aby se náš masopust mohl rozvíjet, abychom mohli zvát nové kapely, abychom mohli rozšířit průvod o nové masky, abychom mohli vytisknout více propagačních materiálů nebo placek, tak k tomu všemu potřebujeme určité finanční zajištění.

Pokud nám tedy chcete s naším masopustem pomoci, můžete nám poskytnout finanční dar.

Číslo transparentního účtu: 1902198911/5500 Raiffeisenbank a.s.

Budeme vděčni za jakýkoliv příspěvek! A můžete si být jisti, že jej rozumně a rádi využijeme. Samozřejmě s Vámi sepíšeme Darovací smlouvu, abyste se mohli darem formálně prokázat, například pro účely odečtu ze základu daně.

Využití peněz pak můžete sledovat on-line na výpisu našeho účtu ZDE.

Děkujeme Vám za pomoc.

váš Masopustní spolek Mokropsy