Kontaktujte nás: info@mokromasopust.cz

Masopust 1989 - 1993 (1. až 5. ročník)

Masopust 1991

Datum konání: #

Zahajovací text: „Během průvodu od hasičárny ke kapličce nacvičí herci s muzikanty hudební čísla. Dorazí-li šťastně do zahrádky u svatého Václava, mohou ve tři odpoledne začít."

Představení se odehrávalo na pěti zastaveních: U kapličky / V Rumunské ulici / U Blažka / U školy / U Hasičárny. Hlavní část představení byla U kapličky. Na dalších zastaveních Vyvolávači přednesli úvod a pak se zpívala písnička s aktuálním tématem pro daná zastavení, ale na stejnou melodii (Na hranicích města německýho). Text těchto písniček napsal Jaroslav Rybka.

Masopust 1992

Datum konání: #

Než se vymotáme od hasičů ze dvora a než dojdem k valníku, na kterém se bude hrát, hraje kapela známý šlágr: Koruna, koruna, koruna dvacet.“

Představení se odehrávalo poprvé na valníku a během průvodu pak pokračovalo na několika zastaveních: U Spilků / V Madridské ulici / V Topolské u Valášků / U Zpožděnky / U Blažků - velitele hasičů / U Pumpy. Na jednotlivých zastaveních Vyvolávači přednesli úvodní verše a pak se zpívala písnička s aktuálním tématem pro daná zastavení, ale na stejnou melodii (Na hranicích města německýho). Text těchto písniček napsal Jaroslav Rybka.

Masopust 1993

Datum konání: #

Představení bylo uvedeno audio kazetou "Pro Masopust 93" (co na ní bylo ?). Zahajovala Opovědnice slovy:

"Zkouška mikrofonu, jedna, dvě, tři...
Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
Bože to je divněj svět!
Chudák beznohý na hrušku leze,
nedá pokoj až tam vleze.

Představení se odehrávalo na valníku. Během průvodu již nebyla žádná zasavení pouze na závěr
U Kapličky, kde zaznělo veršované poděkování a posteskuní:

"Já mám v oku slzičku!
Tak dobře, ještě chviličku.
Ještě chvíli hrajte,
jako hrušky zrajte."


 < ZPĚT

 

 

Aktuality

 • 05 Úno 2018

  Masopustní průvod z Horních Mokropes

  Pokud jste přespolní směrem ku Karlštejnu, neváhejte a zažijte rovnou dva Mokropeské masopusty v jeden den – zní to trochu nepravděpodobně, až podnapile, ale jde to. Připojte se k masopustnímu průvodu z Horních Mokropes a Všenor do Dolních Mokropes. Sraz je ve 12:30 na Návsi pod kostelem – více najdete na přiloženém plakátu.

 • 03 Úno 2018

  Masopustní fotopublikace

  Ku příležitosti 30.narozenin vyšla nová publikace, která obsahuje přes 300 fotografií z mokropeských masopustů z let 2007 - 2017. Publikaci sestavil ze svých fotografií Ivan Látal. Pozor - jedná se o limitovanou edici, a tak neváhejte! Zájemci se mohou hlásit na masopustu 10.února u Ivana Látala.

 • 14 Led 2018

  Pozvánka na výstavu

  V černošické Lékárně U Bílého medvěda vám v těchto dnech vedle širokého sortimentu léků, doplňků stravy a léčivých bylin „namíchají“ i uklidňující elixír pro potěšení ducha v podobě výstavy fotografií Ivana Látala – Mokropeský Masopust.
  Neváhejte a zajděte...!!!

 • 05 Led 2018

  Informace pro stánkaře

  Kapacita Masopustního náměstí je v tuto chvíli již téměř naplněna.
  Aktuální stav a popř. technické detaily řešte přímo s p. Paďoukovou (tel.: 731 509 883).

  Děkujeme
  mokromasopust.cz

archiv