Mokropeský Masopust

4. února 2023

MokropsySobe_dil2

Mokropsy Sobě - díl druhý "ODHALENÍ"

Naši milí, vážení spoluobčané a příznivci,

rádi bychom vás pozvali na pokračování sousedské slavnosti ku příležitosti instalace sochy MokroPsa na naše Masopustním náměstí. Termín jsme stanovili symbolicky na sv. Martina, tedy v pátek 11. 11. 2022.

Abychom se trochu navzájem užili a dopřáli si něco legrace, sejdeme se v 18. hodin u Kapličky sv. Václava, kde si rozsvítíme přinesené lucerničky, lampiony a třeba si i zazpíváme. Vydáme se pak společně na Masopustní náměstí, kde si připijeme svařeným vínem a odhalíme sochu.

Věděli jste, že po cestě, kudy projede Martin na svém koni, se tu a tam najdou báječné ořechové podkovy? Třeba budeme mít štěstí...

Všechny srdečně zveme

28. září jsme Vypustili páru...

Mokropsy Sobě - poděkování

Nevíme, jestli to způsobilo úmorné sobotní vedro nebo nedostatečná propagace, ale na akci Mokropsy Sobě, která se uskutečnila v sobotu 18.6. na Masopustní náměstí, moc návštěvníků nedorazilo. Nicméně s těmi, co přišli, jsme si sousedskou slavnost užili a jsme rádi, že se akce povedla.

Chtěli bychom zde poděkovat především vám, milí sousedé, že jste přispěli dobrotami a veselou náladou. Děkujeme za spolupráci našim Hasičům a Technickým službám za vydatnou pomoc a technické zajištění akce. Děkujeme dětem ze souboru Mifun, že nám zazpívaly, a mokropeskému akustickému triu (které zatím nemá jméno), že nám zahrál.

Slavnost měla za cíl získat finanční prostředky na instalaci sochy MokroPsa na naše náměstí. Z tohoto hlediska předstihl výsledek naše očekávání, protože jsme
díky vašim příspěvkům vybrali více než 20.000 Kč.
Za to vám všem patří obrovské poděkování !!!

Díky tomu se naše přání vystavit sochu na mokropeském náměstí stane skutečností :-)

Váš Masopustní spolek Mokropsy

MokropsySobe2

Maso2022_FIN

Mokropeský Masopustní Průvod 2022

Masopust nám končí,
m
aškary se loučí. 
Snad se tu zas uvidíme, 
na příští rok se už těšíme!

Děkujeme všem za hojnou účast. 
Sluší se poděkovati především hospodyňkám a hospodářům, kteří nás pozvali na masopustní zastavení. 
Děkujeme městu Černošice za finanční podporu, bez níž bychom náš masopust stěží realizovati mohli. 
Chceme poděkovati také všem majitelům plotů, na které jsme mohli letos bannery vyvěsiti.

Masopustní spolek Mokropsy

Proč letos "jen" masopustní průvod ?

Vzhledem k tomu, že vládne ještě doba „covidová“ rozhodli jsme se, že letošní masopust bude opět trochu jiný, jako loni.

Využijeme této nezvyklé doby a připomeneme si, jak masopust probíhal ve svých počátcích – začátkem 90. let.

Nečekejte tedy tradiční pódium, plné náměstí, dobroty ve stáncích. Letošní masopust bude především o průvodu a radosti z toho, že doba „covidová“ odchází a nastane jaro.

Maso2022_web2

KralovskyPruvod2021

Královský průvod 2021

Po patnácti měsíční pauze způsobené protiepidemickými opatřeními jsme 11.9. 2021 opět přivítali na Masopustním náměstí Královský průvod v čele s císařským párem. Průvod nebyl tak početný jako jsme jej znali z posledních “předcovidových“ let, ale byli jsme rádi, že se tradice vrátila a Mokropeský prapor opět zavlál nad Masopustním náměstí. Masopustní spolek připravil originální píseň „My jsme Mokropáci“ a samozřejmě pohoštění s dobře vychlazeným pivem a vlastní etiketou. Fotky ZDE.

Masopust 2021 "Na Plotě"

Letošní rok byl k oslavám masopustu opravdu skoupý. Převážná část těchto tradičních veselic byla v našem okolí zrušena.

Náš Mokropeský masopust, již 33. ročník, byl také jeden z těch on-line. Nabídl výstavu velkoformátových fotografií pod širým nebem, které byly umístěny na plotech v okolí Masopustního náměstí. Výstava pak byla doplněna o přehlídku několika videí z předchozích ročníků, která byla ke shlédnutí v naší Maso-galerii.

Maso_na_Plote

Maso2019

Masopustní spolek Mokropsy

Chcete nám pomoci?

Jako spolek dobrovolníků připravujeme náš masopust rádi a zdarma. Nicméně proto, aby se náš masopust mohl rozvíjet, abychom mohli zvát nové kapely, abychom mohli rozšířit průvod o nové masky, abychom mohli vytisknout více propagačních materiálů nebo placek, tak k tomu všemu potřebujeme určité finanční zajištění.

Pokud nám tedy chcete s naším masopustem pomoci, můžete nám poskytnout
finanční dar.

Číslo transparentního účtu: 1902198911/5500 Raiffeisenbank a.s.

Budeme vděčni za jakýkoliv příspěvek! A můžete si být jisti, že jej rozumně a rádi využijeme na zajištění Mokropeského masopustu.

Samozřejmě s Vámi nejprve sepíšeme Darovací smlouvu, abyste se mohli darem formálně prokázat, například pro účely odečtu ze základu daně.

Děkujeme!

Mokropeský masopust sponzorují:

Logo_NGC_2

Logo_FondNGC.gif

Logo_SIBA

Mediální partner:

Kudy z nudy