Kontaktujte nás: info@mokromasopust.cz

Mokropeské Maskobraní

Protože se jednalo o zbrusu novou akci, první ročník, měli jsme trochu trému a báli jsme se, zda vůbec někdo dorazí. Otevřeli jsme již před desátou mohutná vrata kapličky, vystěhovali ven stoly, připravili výtvarné potřeby a čekali. Zprvu kolem nás začali projíždět jen cyklisté na své pravidelné trase podél Berounky. Prošlo i pár venčených psů se svými páníčky a nervozita poněkud stoupala. A najednou k nám první mladá návštěvnice přivedla za ruku svoji babičku, tréma se rozplynula a začalo to…

Maskobraní jsme koncipovali především jako výtvarnou dílnu pro děti, ale jak jsme nakonec s potěšením zjistili, tak nejen pro ně. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli tvořit venku, což jsme při práci s temperovými barvami, lepidlem, tavícími pistolemi a dalším výtvarným vybavením uvítali.

Uvnitř kapličky byla připravena doprovodná výstava fotografií masopustních masek pro inspiraci, ale i pro potěšení a pobavení. Byly tu fotky nejenom Mokropeského, ale i Všenorského, Roztockého a třeba i Halounského masopustu.

K dobré náladě nám zahrála živá kapela v podobě dvou mladých a nadějných muzikantů z nedaleké Prahy.

Myslím si, že na premiérový ročník to byl skvělý začátek a tak doufám, že příští rok se sejdeme u druhého. Pokud se i Vy budete chtít zúčastnit, není nic jednoduššího, než sledovat náš web.

Aktuality

 • 27 Sep 2019

  Mokropeské Maskobraní

  V sobotu 21. září 2019 se v Černošicích, v Mokropeské kapličce, konala akce Mokropeské Maskobraní. Tento „workshop“ pořádal náš Masopustní spolek Mokropsy, s cílem poodhalit návštěvníkům to, co se skrývá pod pojmem masopustní maska.

 • 05 Jun 2019

  Královský průvod 2019

  Náš spolek jako už tradičně přivítal 1. 6. 2019 císařskou družinu v čele s Karlem IV. Letos proběhl již 13. ročník této akce. Připravili jsme krátkou zdravici s předáním darů na Masopustním náměstí.

 • 15 Feb 2019

  Masopustní strom

  Masopustní strom jest ozdoben,
  Mokropeský masopust může být zahájen.

archív

Masopustní spolek Mokropsy

Kdo jsme?

Jsme Masopustní spolek Mokropsy - dobrovolné sdružení lidí, kteří organizují Mokropeský masopust. Náš masopust má již více než třicetiletou tradici.

Spolek je zapsaný u Městského soudu v Praze, v oddílu L71226, IČO 07679874. Sídlo máme na adrese: Srbská 583, 252 28 Černošice.

Chcete nám pomoci?

Jako spolek dobrovolníků připravujeme náš masopust rádi a zdarma. Nicméně proto, aby se náš masopust mohl rozvíjet, abychom mohli zvát nové kapely, abychom mohli rozšířit průvod o nové masky, abychom mohli vytisknout více propagačních materiálů nebo placek, tak k tomu všemu potřebujeme určité finanční zajištění.

Pokud nám tedy chcete s naším masopustem pomoci, můžete nám poskytnout finanční dar.

Číslo transparentního účtu: 1902198911/5500 Raiffeisenbank a.s.

Budeme vděčni za jakýkoliv příspěvek! A můžete si být jisti, že jej rozumně a rádi využijeme. Samozřejmě s Vámi sepíšeme Darovací smlouvu, abyste se mohli darem formálně prokázat, například pro účely odečtu ze základu daně.

Využití peněz pak můžete sledovat on-line na výpisu našeho účtu ZDE.

Děkujeme Vám za pomoc.

váš Masopustní spolek Mokropsy