Kontaktujte nás: info@mokromasopust.cz

Ozdobení masopustního stromu

Minireportáž z akce, kterou pořádá MŠ Černošice - Topolská a symbolicky tak zahajuje Mokropeský masopustní týden.

 

"Jako každý rok i letos jsme s dětmi z naší Mokropeské školky při příležitosti Masopustu vyzdobili strom na Masopustním náměstí v Mokropsech.

Všechny ozdoby vyrábějí naše děti vlastnoručně. Věnují tomu opravdu hodně času a úsilí. Výroba nebývá vždy jednoduchá, ale děti se na to moc těší a ozdoby vyrábějí s velkým zájmem.

Také velmi rády svými výrobky strom zdobí. Letos jsme pověsili lízátka a bonbóny, buřtíky, které lákají k nakousnutí, tlačenky a pečená kuřata. Vyrobili jsme také nové ozdoby. Jitrnice, jaké svět neviděl, nejrůznější masky do masopustního průvodu, růžová prasátka a řetězy z rozpukané kukuřice.

Ozdoby daly dětem opět hodně práce a velmi se jim povedly. Doufáme, že se výzdoba našich dětí bude návštěvníkům masopustu líbit."

Kateřina Mandová, ředitelka MŠ Černošice Topolská
www.mokropeskaskolka.cz

 

My všem dětem a samozřejmě i paním učitelkám moc děkujeme a pevně věříme, že tato tradice bude pokračovat! 

Více fotek si můžete prohlédnou ZDE.

< ZPĚT

Aktuality

 • 05 Úno 2018

  Masopustní průvod z Horních Mokropes

  Pokud jste přespolní směrem ku Karlštejnu, neváhejte a zažijte rovnou dva Mokropeské masopusty v jeden den – zní to trochu nepravděpodobně, až podnapile, ale jde to. Připojte se k masopustnímu průvodu z Horních Mokropes a Všenor do Dolních Mokropes. Sraz je ve 12:30 na Návsi pod kostelem – více najdete na přiloženém plakátu.

 • 03 Úno 2018

  Masopustní fotopublikace

  Ku příležitosti 30.narozenin vyšla nová publikace, která obsahuje přes 300 fotografií z mokropeských masopustů z let 2007 - 2017. Publikaci sestavil ze svých fotografií Ivan Látal. Pozor - jedná se o limitovanou edici, a tak neváhejte! Zájemci se mohou hlásit na masopustu 10.února u Ivana Látala.

 • 14 Led 2018

  Pozvánka na výstavu

  V černošické Lékárně U Bílého medvěda vám v těchto dnech vedle širokého sortimentu léků, doplňků stravy a léčivých bylin „namíchají“ i uklidňující elixír pro potěšení ducha v podobě výstavy fotografií Ivana Látala – Mokropeský Masopust.
  Neváhejte a zajděte...!!!

 • 05 Led 2018

  Informace pro stánkaře

  Kapacita Masopustního náměstí je v tuto chvíli již téměř naplněna.
  Aktuální stav a popř. technické detaily řešte přímo s p. Paďoukovou (tel.: 731 509 883).

  Děkujeme
  mokromasopust.cz

archiv