Kontaktujte nás: info@mokromasopust.cz

Zhodnocení 27.ročníku

 

Když jsem se procházel tiskem - v papíru i elektrice, potěšující zprávou bylo, že v našem okolí se masopusty množí. Ale někdy tam jsou atrakce připomínající špatnou televizní zábavu. Nebudeme se přít o tom, zda který masopust je největší a nejlepší v kraji. Nejlepší bude nejspíš ten, který vytrvá a lidem tam bude dobře.

Jsem rád, že u nás nesoutěžíme o masku, nejzdařilejší občerstvení a nevím co ještě. Prostě masopust nastane a lidi ho žijou. Jistě, že je s přípravou programu, masek, hudby, perníkových srdcí, pečení a uzení mnoho starostí a práce. Ale zdá se, že to lidé dělají s radostí a baví je to. Masopustní náměstí není jinde ve světě, stejně jako Masopustní jazz a kumštovní divadelní parta, která snad bude stále posilovaná přílivem nové krve.

Co masopustní zastávka, to podaná ruka, dobré slovo a vzpomínky, které nám nikdo nevezme. Přání, abychom za rok se sešli a ve zdraví našli. Mnoho díků všem, který masopust připravili a kteří ho žili. Dokud budou buchty maštěný, buďme masopustem praštěný.

Ivan alias koza

Na následujícím příspěvku, který jsme zachytili na jednom blogu, je vidět, že  důležitá je také dobrá propagace (je sice z roku 2013, ale stále aktuální :-))

 

 

Ti, kteří se nemohli zúčastnit, jen posmutněle zaveršovali:

Prohlédla jsem si fotky a skoro zaplakala,
jak já bych si to ráda dala :o)!

Zazpívala, zaskákala,
koblížečku ochutnala
a frťánkem připila,
masopustně pobyla
a večer se poblila....... ;o).

 

< ZPĚT

 

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!

Aktuality

 • 15 Úno 2019

  Masopustní strom

  Masopustní strom jest ozdoben,
  Mokropeský masopust může být zahájen.

 • 26 Led 2019

  Pozvánka na Všenorský (Horno Mokropeský) masopust

  Všenorský masopust 9. 2. 2019: setkáme se ve 12:00 hod Na Návsi ve Všenorech. PŘIJĎTE V MASKÁCH. V průběhu programu vystoupí děti MŠ Josefa Kubálka Všenory, FARABAND - lidé z chráněného bydlení Slapy nebo Pňora Škluntuc - zpěvy přátel z blízkého okolí. Zúčastní se i část Masopustního spolku Mokropsy.
  Ve 14:00 pokračujeme Masopustním průvodem maškar z Návsi k Dubu a zpět. Následně bude Na Návsi oheň, občerstvení a vyhlášení královny průvodu pro příští rok a rituální spálení Bakuse.
  Přiveďte své kamarády, blízké, sousedy. Předpokládaný konec cca 18hod.
  Pořádají občané Všenor a přátelé.

 • 14 Led 2019

  Pozvánka na výstavu 2019

  Už je to tradice, že v masopustním čase připraví Ivan Látal výstavu fotografií na téma Mokropeský masopust. A už je tradicí i to, že se koná v černošické Lékárně U Bílého medvěda.
  Neváhejte a zajděte!

 • 03 Čec 2018

  Královský průvod

  Tak jako každoročně, přivítal průvod i letos Mokropeský Masopustní spolek krátkou scénkou. Vedle tradičních krásných perníčků letos ve tvaru psí hlavy jsme rozdávali speciální pivo Mokropeský ležák a sýrové rohlíčky. Na Masopustní náměstí dorazilo též poselstvo všenorské. Přivítání i rozloučení bylo veselé a velmi srdečné.

  Za Masopustní spolek Jana Paďouková

archiv

Masopustní spolek Mokropsy

Kdo jsme?

Jsme Masopustní spolek Mokropsy - dobrovolné sdružení lidí, kteří organizují Mokropeský masopust. Náš masopust má již více než třicetiletou tradici.

Spolek je zapsaný u Městského soudu v Praze, v oddílu L71226, IČO 07679874. Sídlo máme na adrese: Srbská 583, 252 28 Černošice.

Chcete nám pomoci?

Jako spolek dobrovolníků připravujeme náš masopust rádi a zdarma. Nicméně proto, aby se náš masopust mohl rozvíjet, abychom mohli zvát nové kapely, abychom mohli rozšířit průvod o nové masky, abychom mohli vytisknout více propagačních materiálů nebo placek, tak k tomu všemu potřebujeme určité finanční zajištění.

Pokud nám tedy chcete s naším masopustem pomoci, můžete nám poskytnout finanční dar.

Číslo transparentního účtu: 1902198911/5500 Raiffeisenbank a.s.

Budeme vděčni za jakýkoliv příspěvek! A můžete si být jisti, že jej rozumně a rádi využijeme. Samozřejmě s Vámi sepíšeme Darovací smlouvu, abyste se mohli darem formálně prokázat, například pro účely odečtu ze základu daně.

Využití peněz pak můžete sledovat on-line na výpisu našeho účtu ZDE.

Děkujeme Vám za pomoc.

váš Masopustní spolek Mokropsy