Kontaktujte nás: info@mokromasopust.cz

Zhodnocení 27.ročníku

 

Když jsem se procházel tiskem - v papíru i elektrice, potěšující zprávou bylo, že v našem okolí se masopusty množí. Ale někdy tam jsou atrakce připomínající špatnou televizní zábavu. Nebudeme se přít o tom, zda který masopust je největší a nejlepší v kraji. Nejlepší bude nejspíš ten, který vytrvá a lidem tam bude dobře.

Jsem rád, že u nás nesoutěžíme o masku, nejzdařilejší občerstvení a nevím co ještě. Prostě masopust nastane a lidi ho žijou. Jistě, že je s přípravou programu, masek, hudby, perníkových srdcí, pečení a uzení mnoho starostí a práce. Ale zdá se, že to lidé dělají s radostí a baví je to. Masopustní náměstí není jinde ve světě, stejně jako Masopustní jazz a kumštovní divadelní parta, která snad bude stále posilovaná přílivem nové krve.

Co masopustní zastávka, to podaná ruka, dobré slovo a vzpomínky, které nám nikdo nevezme. Přání, abychom za rok se sešli a ve zdraví našli. Mnoho díků všem, který masopust připravili a kteří ho žili. Dokud budou buchty maštěný, buďme masopustem praštěný.

Ivan alias koza

Na následujícím příspěvku, který jsme zachytili na jednom blogu, je vidět, že  důležitá je také dobrá propagace (je sice z roku 2013, ale stále aktuální :-))

 

 

Ti, kteří se nemohli zúčastnit, jen posmutněle zaveršovali:

Prohlédla jsem si fotky a skoro zaplakala,
jak já bych si to ráda dala :o)!

Zazpívala, zaskákala,
koblížečku ochutnala
a frťánkem připila,
masopustně pobyla
a večer se poblila....... ;o).

 

< ZPĚT

 

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!

Aktuality

 • 03 Čec 2018

  Královský průvod

  Tak jako každoročně, přivítal průvod i letos Mokropeský Masopustní spolek krátkou scénkou. Vedle tradičních krásných perníčků letos ve tvaru psí hlavy jsme rozdávali speciální pivo Mokropeský ležák a sýrové rohlíčky. Na Masopustní náměstí dorazilo též poselstvo všenorské. Přivítání i rozloučení bylo veselé a velmi srdečné.

  Za Masopustní spolek Jana Paďouková

 • 10 Dub 2018

  Napsali o nás...

  Je březen a s ním přišlo období půstu před velikonočními svátky, letos obzvlášť brzy. Uplynulý únor nám přinesl mnoho masopustních oslav, konaly se skoro v každé obci v našm okolí. Ten nejstarší masopust pořádali už po třicáté v Mokropsech.

  Tak začíná článek v měsíčníku DOBNET, který shrnuje historii založení našeho masopustu. Na další straně je pak rozhovor s jedním ze zakladatelů, Ivanem Látalem.

  Článek si můžete přečist ZDE.

 • 05 Úno 2018

  Masopustní průvod z Horních Mokropes

  Pokud jste přespolní směrem ku Karlštejnu, neváhejte a zažijte rovnou dva Mokropeské masopusty v jeden den – zní to trochu nepravděpodobně, až podnapile, ale jde to. Připojte se k masopustnímu průvodu z Horních Mokropes a Všenor do Dolních Mokropes. Sraz je ve 12:30 na Návsi pod kostelem – více najdete na přiloženém plakátu.

 • 03 Úno 2018

  Masopustní fotopublikace

  Ku příležitosti 30.narozenin vyšla nová publikace, která obsahuje přes 300 fotografií z mokropeských masopustů z let 2007 - 2017. Publikaci sestavil ze svých fotografií Ivan Látal. Pozor - jedná se o limitovanou edici, a tak neváhejte! Zájemci se mohou hlásit na masopustu 10.února u Ivana Látala.

archiv